top of page

12 Aylık Bebek Aktiviteleri

Güncelleme tarihi: 20 May 2022Aylar ayları kovaladı, zaman su gibi aktı ve bebeğimiz bir yaşına bastı. Bir ilk olması sebebiyle bebeklerin birinci yaşı her ebeveyn için özel ve unutulmazdır. Bu dönem, ebeveynler için gece uyanmalarının ve uykusuzluğun geride kalmaya başladığının işaretidir aynı zamanda. Fakat işimizin kolay olduğunu sanmayın. Zira bugüne kadar günlerini çoğunlukla uyuyarak geçiren bebeklerimiz artık her zamankinden daha enerjik ve ele avuca sığmıyor!


12 aylık Bebek Aktivitleri Neler?


Bu dönemde minikleri belki de ilk defa kurabiye hırsızlığı yaparken, hiç ummadığımız yerlerde dolaşırken ve uyumak yerine oyun oynamayı tercih ederken bulacağız. Haliyle bebeklerimizin yapmaktan keyif aldığı ve ihtiyaç duyduğu aktiviteler de önceki aylara göre farklılık gösterecek. Dilerseniz Bardabas ailesi olarak bir yaşına basan bebeklerimizle yapabileceğimiz aktivitelere kısa bir bakış atalım.


Refleksleri gelişen bebekler bu dönemde yavaşça atılan nesneleri tutma girişimi gösterirler. Yumuşak toplarla kısa mesafeden top tutma oyunu oynamak, bebeğinizin motor becerilerini geliştirecek ve eğlenceli vakit geçirmenizi sağlayacaktır.


İlk adımlarına çok kısa bir süre kalan bebeğinizin ellerinden tutarak yürüme egzersizleri yapmak da birlikte yapabileceğiniz aktivitelerdendir. Bu dönemde ayakları yere değecek şekilde yukarı kaldırdığınız bebeğinizin ilerlemek için adım atmaya çalıştığını görebilirsiniz.


Artık bir destek olmaksızın uzun süreler oturabilmeye başlayan bebeğiniz görsel ve işitsel aktiviteler yapmaktan daha çok keyif alacaktır. Renkli bloklar, sesli ve resimli hikâye kitapları, şarkı söyleyen ya da ses çıkaran oyuncaklar bu dönemde bebeklerin tek başına oynamaktan ve keşfetmekten keyif alacağı materyallerdir.


Bardabas Ailesi


Bardabas ailesi olarak birincil hedefimiz, miniklerin yaşlarına uygun materyallerle eğlenirken öğrenmesini sağlamak. Bu doğrultuda çocuk gelişimi uzmanlarının görüşlerini aldık ve Bardabas Bebek Gelişimi İçin Eğitim Setleri’ni hayata geçirdik. Eğitim setlerimiz hakkında bilgi almak için bize ulaşabilir, sosyal medya hesaplarımız ve web sitemiz aracılığıyla sipariş verebilirsiniz.


Bebeklerimizin gelişim mucizesine tanıklık ettiğimiz bir diğer konuda görüşmek dileğiyle…

47 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page