top of page

9 Aylık Bebek Aktiviteleri

Güncelleme tarihi: 20 May 2022İlk yaşına yaklaşırken bebeğiniz eskisinden daha özgür ruhlu olmaya başlar. Artık yardım almadan daha uzak mesafelere erişebilen bebeğinizin eskisinden daha hareketli olduğunu fark edersiniz. İçinde bulunduğu çevreyi de bu dönemde keşfetmeye başlayan bebeğiniz artık evinizin odalarını arşınlar, merak duyduğu objeleri eline alıp incelemek ister. Tabii bu dönemde yaptığınız aktiviteler de bebeğinizin fiziksel ve zihinsel ihtiyaçlarını karşılayacak nitelikte olmalıdır.


9 Aylık Bebek Aktiviteleri Nelerdir?


Dokuz aylık bebeğinizle yapabileceğiniz aktivitelerden ilki yakalama oyunu oynamaktır. Yürümeye hazırlandığı bu dönemde bebeğiniz hızla emeklemeye başlar. Bebeğinizin sevdiği tekerlekli oyuncakları çok uzaktan olmayacak şekilde kendisine doğru iterek bebeğinizi heyecanlandırabilir ve oyuncağın peşinden gitmesini sağlayabilirsiniz. Bebeğiniz oyuncağı yakaladığı zaman bunu çaba sarf ederek elde ettiği bir başarı olarak görecektir. Aynı zamanda bu oyun, bebeğinizin motor becerilerini geliştirmesine katkı sunacaktır.


Bu dönemde bebeğinizin motor becerilerini geliştirmek için uygulayabileceğiniz bir diğer yöntem ise bebeğinizi mama sandalyesine oturtmak ve ona yiyebileceği sağlıklı ve yumuşak yiyecekler vermektir. Sonuçta bebek de olsa herkes yemek yemeye bayılır! Bu aktivite, bebeğinizi önündeki yiyeceği düzgün şekilde tutup yemeye teşvik edecektir. Bu sayede motor becerilerini geliştiren bebeğinizi aynı zamanda sağlıklı sebze ve meyvelere alıştırmak için ilk adımı atabilirsiniz.


Bebekler dokuzuncu aydan itibaren kendi kendilerine oyun oynamaktan da oldukça keyif almaya başlar. Bardabas ailesi olarak hazırladığımız Bardabas Aylık Aktivite Kutuları ile bebeğinizin yeni aktiviteler keşfetmesini ve gözetiminiz altında kendi kendine keyifli vakit geçirmesini sağlayabilirsiniz.


Bardabas Ailesine Sizlerde Katılın


Ürün ve hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için bize ulaşabilir, web sitemizden ve sosyal medya hesaplarımızdan sipariş verebilirsiniz.


Gelişimine tanık olurken şaşırmaktan kendimizi alamadığımız bebeklerimiz için ele aldığımız başka bir konuda görüşmek üzere.

35 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page