top of page

Oyuncaklarımızı Dizerken Hem Eğleniyoruz Hem Öğreniyoruz!

Güncelleme tarihi: 16 May 2022Karantina döneminin uzamasıyla birlikte evlerde daha çok zaman geçirdiğimiz şu günlerde odamızı düzenlemeye başlamaya ne dersiniz? Oyuncak arabalarımızı veya minik oyuncaklarımızı yerleştireceğimiz bu garajı yapmak çok keyifli. Küçüklerimizin sizlerle birlikte yapacakları bu çalışma için 2 gün birer saat çalışmanız yeterli olacaktır.

İhtiyacımız olan malzemeler:

– Kağıt rulolar

– Tutkal

– Tahta meyva kasası

– Boya

Biriktirmiş olduğumuz kağıt ruloları tutkala batıralım ve yanyana kasanın içine dik bir şekilde yapıştıralım. Tutkal tamamen kuruyup, rulolar sağlam bir şekilde yapıştığı zaman (1 gece kurumaya bırakmanızı tavsiye ederiz) sıra geldi kasamızı boyamaya. Su bazlı boyalar kasayı kolaylıkla renklendirecektir. Boya kuruduktan sonra arabaları yuvalarına yerleştirebilirsiniz.

Bu etkinliğin katkısı nedir?

Yapacağınız bu etkinlik hem çocuğunuzla keyifli vakit geçirmenizi sağlarken hem de çocuğunuza kategorizasyon yapmayı öğreten bir etkinliktir. Çocuğunuz hem eglenirken hem de oyuncaklarını segmentlere ayırarak düzenlemeyi öğrenecektir. Bu konuda sabırlı olmanız ve çocuğunuza oyuncakları kategorize ederken hata yapmasına fırsat vermeniz gelişimi açısından çok kıymetli bir etkinliktir.

Keyifli oyunlar🎪
18 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page